Susisiekti | Svetainės medis
     
  Apie firmą   Informacija   Nuotraukos   Kainos   Parduodame   Kontaktai   Rąstiniai namai iš Kanados  

PROJEKTAVIMAS

KONSTRUKCIJA

RĄSTŲ PRIEŽIŪRA

KITI DARBAI

NAMŲ EKSPERTIZĖ

TECHNINĖ ANALIZĖ

Kainos

Pasirinkus statytis gyvenamą namą, kurio pagrindinė statybinė medžiaga yra mediniai rąstai, reikia atkreipti dėmesį į tai, kad iš vidaus ir iš lauko matysite obliuotus, tvarkingai nušlifuotus natūralios spalvos rąstus. Rąstinės sienos gali būti impregnuojamos giluminiu gruntu, arba naudojant spalvinę gamą. Rinkoje yra didelė įvairovė impregnantų, antiseptikų ir dažų su įvairiomis spalvomis ir atspalviais.

Sienų šilumos varža priklauso nuo rąsto storio ir „pozos“ (rąste esančio griovelio) pločio. Reikia nepamiršti, kad medinės sienos geriau sulaiko šilumą, jos proporcingai palaiko drėgmę pastate. Kaip liaudyje sakoma, rąstinės sienos - „kvėpuoja“.

Yra paskaičiuota, kad 20cm rąstinės sienos šilumos varža bus - 2, o naudojant storesnius 30cm skersmens rąstus, šilumos varža bus - 3.

Norintiems statytis rąstinį gyvenamą namą siūlome pasirinkti 25-30 cm skersmens rąstus, to tikrai pakaks. Aišku galima naudoti ir storesnius, o statant vasarnamius, pirtis ir kitos paskirties pastatus užtenka naudoti ir plonesnius rąstus. Užsakovas, atsižvelgus į pastato proporcijas ir norimą grožį, turi galimybę pats pasirinkti rąstų storį.

Norėtume pabrėžti, gyvenamojo namo statybai naudojant naturalius rąstus (netekintus, ne staklėmis apdirbtus), mes atsižvelgiame į medienos amžių, jo šakotumą, nulaibėjimą, medienos struktūrą ir t.t. Dėl to savo statiniuose naudojame storesnius rąstus, kadangi plono rąsto panaudojimas yra nepriimtinas, jis gali būti išpjautas iš jaunuolyno arba subrendusio medžio viršūnės, kas viškai neleistina. Todėl skaičiuojant konstrukcijos kainas, mes vertiname tik A ir B kategorijos rąstų kainomis, kurie yra perkami tik iš valstybinių miškų, ir leidžiama iš didelio kiekio pasirinkti. Statant iš naturalių rąstų namus medienos kokybė yra matoma iškart. Norėdami taikyti tokią, statybai naudojamos medienos, atranką mes kartais nusileidžiame kainomis taip vadinamiems konkurentams, kurie nežiūri į medienos kokybę.

Mūsų firma stato iš natūralių rąstų ir visi darbai atliekami rankiniu būdu (nenaudojame staklių-rąstų tekinimui), todėl užsakovui galime pasiūlyti įvairaus sudėtingumo ir profilio detales - to ko pageidauja užsakovas. Pvz.: sąsparos (rąstų galai) gali būti įvairaus profilio ir įvairaus ilgio. Naudojame nestandartinius rąstus t.y. kreivus, gumbuotus - tokius kokius surandame gamtoje.

Pagrindinis klausimas, į kurį žmonės nori gauti greitą atsakymą yra kainos! Tam, kad orientuotumėtės trumpai paaiškinsime: pastato kaina labai priklauso nuo pagrindinio (t.y. pirmo) aukšto sienų aukščio, vidinių rąstinių pertvarų kiekio, nuo rąstų panaudojimo stogo konstrukcijoje, balkonuose, nuo terasų sudėtingumo, nuo rąstų storio ir profilių, paviršiaus apdirbimo, impregnavimo ar lakavimo, nuo medienos transportavimo atstumų, vidinės įrangos ir t.t. Didžiausią įtaką kainai turi ruošiamos medienos (rąstų) kategorija (kokybė)!!!

Rinkoje yra tiek daug namų projektų, planų, eskizų, todėl mes neturime tipininių namų projektėlių, o siūlome užsisakyti individualius projektus.

Todėl norint sužinoti pasirinkto Jūsų pastato (sienojų konstrukcijos, bei stogo konstrukcijos ir dangos, darbų ir medžiagų - „dėžutės“) kainą - reikia atvykti pas mus į biurą, su savimi atsivežti tvarkingus darbo brėžinius su matmenimis (pirmo ir antro aukštų planelius, su fasadais ir pjūviu), tik to projekto, kurį žadate statytis konkrečiame žemės sklype.

Norėtume atkreipti, Jūsų, dėmesį - nesiųskite eskizų, jeigu tai nėra, konkrečiai Jūsų projektas - mes jų neskaičiuojame. Tam yra pateiktos orientacinės kainos.

Pagrindinė, sienojų kostrukcijos, orientacinė kaina yra 300 - 470 lt už 1 m2 sienos ploto. Ši kaina susideda iš medienos kainos, jos paruošimo, obliavimo arba šlifavimo, pozų ir sąsparų paruošimo, šilumos izoliacijos tarp rąstų, transporto išlaidų.

Priimtiniausias, šilto ir jaukaus gyvenamojo namo, su visais patogumais, variantas yra 2000 ir daugiau litų už 1m2 grindų naudingo ploto. Šiame name būtu įrengtas židinys, laiptai, šiuolaikiniai langai su stiklo paketais, atlikti elektros instaliacijos, vandentiekio ir kanalizacijos komunikacijų, santechnikos montavimo, grindų ir lubų montavimo darbai ir t.t. Trumpai tariant - tvarkingas, šiltas pastatas tik be baldų, šviestuvų ir buitinių prietaisų. Šios kainos negalima taikyti pirtelėm, vieno aukšto, mažos kvadratūros gyvenamiesiems namams ir kitos paskirties pastatų kainos apskaičiavimui, nes tai yra labai individualus kiekvieno projekto klausimas.

Yra pastatų, kurių 1m2 grindų ploto gali kainuoti ir nuo 1000 litų ir gali viršyti 3000 litų. Tikslias sumas galima paskaičiuoti tik turint projektus ir žinant visus statomo pastato darbus ir naudojamų medžiagų specifikaciją, bei kitas subtilybes, kurias galima išsiaiškinti tik susitikus RANGOVUI su UŽSAKOVU.

Atkreipkite dėmesį į tai, kad pagrindinė statybinė medžiaga yra rąstai, ji ruošiama tik žiemos metu, turi būti džiovinama naturaliomis gamtinėmis sąlygomis – tai užtrunka, dėl to ruošiantis statytis rąstinį namą reikia tai įvertinti ir kreiptis į Rangovus kuo anksčiau, jau rudenį, ir neatidėlioti Rangovo paieškai iki pavasario ar vasaros.

Siūlome kreiptis į mus ir mes patarsime, taip pat paskaičiuosime išlaidas.

Į viršų

© UAB Kaimo Sodyba, 2009 - 2017 | Web sprendimas: ATO.lt design