Susisiekti | Svetainės medis
     
  Apie firmą   Informacija   Nuotraukos   Kainos   Parduodame   Kontaktai   Rąstiniai namai iš Kanados  

PROJEKTAVIMAS

KONSTRUKCIJA

RĄSTŲ PRIEŽIŪRA

KITI DARBAI

NAMŲ EKSPERTIZĖ

TECHNINĖ ANALIZĖ



Konstrukcija

Mūsų vieno hektaro dydžio pirminės statybos aikštelė yra Kauno m. Panemunėje. Mes didžiuojamės tuo, kad visi mūsų namai yra pastatyti mūsų bendrovėje, mes neperleidžiame darbo su rąstais kitiems "norintiems būti" statytojais. Efektyvų rąstų tvarkymą užtikrina mūsų arsenale naudojami auto kranai ir miškovežiai.

 

Mes naudojame pilno ilgio pušies, eglės ir maumedžio apvalius arba apipjautus rąstus.

 

 

  

  

 

 

Apvalaus profilio skersmuo gali būti nuo 20 iki 35 cm ir daugiau. Pjautinių sienojų (lafetu, dar kitaip įvardinamu - viengubo pjovimo) storis 18-30 cm. Visa mediena yra kirsta žiemą, džiovinta natūraliomis oro sąlygomis (orasause). Rąstai yra nužievinti ir apdirbti rankiniu būdu. Kiekvienas rąstas pažymėtas taip, kad  atitiktų po juo esantį rąstą, o kampuose yra naudojami keli sukirtimo būdai, kurie naudojami daugumai rankomis statančių rąstinius namelius Europos, Š. Amerikos arba Kanados specialistų.

Mūsų meistrų, išskirtinai rankomis atlikti, kampų sujungimai, išpjovos yra labai tikslios, nepraleidžia vėjo ir vandens. Rąstų  paviršius gali būti obliuotas arba šlifuotas. Mediena taip pat gali buti džiovinta priverstinėse džiovyklose. Džiovinimo procesas 1-2 mėn., pasiekiant 18-21% drėgnumą.

Pagrindinė rąstinio namo dalys yra - sienojų ir stogo konstruktyvai, kurie turi būti atlikti, tik pagal rąstiniam namui būdingas  technologijas.

 

 

 

Rąstų struktūros (dėžutės) pastatymas mūsų statybos aikštelėje užima nuo penkių dienų iki vieno mėnesio. Po to ji yra išardoma, sužymima ir transportuojama į kliento statybos aikštelę, kur vėl surenkama per vieną ar penkias dienas, priklausomai nuo pastato dydžio.

Mūsų rąstų struktūrą sudaro:

  • rąstinės sienos su išpjautomis langų ir durų angomis bei spynų grioveliais
  • rąstinis stogo kraigas, gegnės ir stulpai (jei to pageidauja užsakovas)
  • rąstinės perdangos sijos laikančios antrą aukštą
  • rąstiniai statramsčiai
  • rąstigaliai apipjauti arba apšlifuoti
  • prieš pristatant į kliento statybos aikštelę rąstinė struktūra apdorojama grybelį naikinančia medžiaga, antipirenais

Po to jūs galite prašyti mūsų bendrovės pilnai užbaigti vidaus įrengimo ir kitus darbus, arba jūsų nusamdytas rangovas, turintis darbo patirties rąstinių namų įrengime, turėtų perimti tolimesnius darbus ir sėkmingai užbaigti pastatą.

Vidaus įrengimo ar kitus statybos darbus, liūdijančius apie pilną pastato užbaigimą, galima aptarti statybos rangos sutartyje prieš pradedant rąstų struktūros (dėžutės) darbus.

 

Mūsų tinklalapyje pateikiami planų pavyzdžiai yra skirti padėti jums suprasti, kas daroma su rąstais. Tačiau jei jūs, kaip ir daugelis mūsų klientų, domitės pagal individualų projektą statomu namu, mes siūlome jums papaišyti savo idėjas ant popieriaus ir atsiųsti mums savo eskizą (su išmatavimais), kad mes galėtume jums pateikti preliminarinę rąstinių darbų sąmatą.

Daugelis žmonių turi biudžetą, kuris apsprendžia jų numatomo statyti namo dydį.

Atsižvelgiant į tai, štai keletas dalykų, kuriuos turėtumėte turėti galvoje eskizuodami savo planus:

  • rąstinės struktūros kaina priklauso nuo pagrindinio aukšto išmatavimų, nuo rąstų storio ir jų apdirbimo būdo ir profilio, nuo medienos (rąstų) transportavimo atstumų, konstrukcijos sudėtingumo ir daug kitų faktorių.
  • tam, kad orentuotumėtės, kiek apytikriai gali kainuoti jūsų pastatas, tai paprastai kaina būna 200 - 350 lt už vieną kvadratinį metrą sienos ploto.
  • visiškai baigto namo statybos kąštai labai svyruoja, priklausomai nuo - kiek darbo planuojate atlikti patys, kaip planuojate įrengti vidų ir pan.

Pagal užsakymą statomą namą mūsų darbuotojai firmos pirminio surinkimo aikštelėje Kaune, paprastai pastato per penkias-trisdešimt dienų. Po to pastatas pervežamas į jūsų statybos aikštelę, kur dauguma atvejų bus surinktas per dvi ar penkias dienas.

 

Paprastai rąstinis namas nekainuoja daugiau nei pagal individualų projektą statomas karkasinis namas, priklausomai nuo jūsų skonio.

 

Rąstai gali būti apvalūs arba apipjauti, apvalių skersmuo nuo 23cm, tuo tarpu apipjautų - nuo 16cm. Rąstai apdorojami taip, kad trauktųsi minimaliai. (Atsižvelgiama į numatomą traukimąsi).

 

Jei turite numatę planą ir norėtumėte nemokamai jį įvertinti, prašome atsiųsti mums bendrą eskizą su išmatavimais. Firmos KAIMO SODYBA - RĄSTINIAI NAMAI statybos procedūra remiasi nemaža patirtimi šioje labai specializuotoje srityje. Jūsų rąstai yra individualiai parenkami ir rankiniu būdu apdorojami mūsų pradinio surinkimo aikštelėje, dalyvaujant patyrusiems rąstinių konstrukcijų statybininkams.

 

Fotografijos iliustruoja daugelį kvalifikuotų operacijų, kurios sukuria amžiną namą, kuris išlaikys savo vertę, bus pigiai prižiūrimas ir visus metus patogus.
Nepasitikėkite pavieniais meistrais, kurie siūlo pigią ir neaišku ar kokybišką darbo jėgą.

Mūsų "rąstininkai" atgaivina ankstyvąjį statybos meną.

Šiame puslapyje pateiktos fotografijos iliustruoja ilgaamžiškos kokybės rąstiniam namui pastatyti reikalingų įgūdžių įvairovę.

1. Rąstų žievė lupama tradiciniu traukiamu peiliu arba kastuvais.

2. Rąsto obliavimas.

3. Rąsto dėjimas į vietą žymėjimui.

4. Pozos (griovelio) ir spynos (rąstų sujungimo vietos) pjovimas, kad būtų galima rąstus tiksliai suleisti.

5. Pagal užsakymą daromos rąstinės "arkos" apdaila.

7. Sienojų šlifavimas, norint turėti švelnų medienos paviršių.

6. Langų ir durų angose yra išpjaunamos vietos juostom sudėti.

Prieš dedant rąstą į sieną, griovelis bus užpildytas izoliacine medžiaga.

Į viršų

© UAB Kaimo Sodyba, 2009 - 2017 | Web sprendimas: ATO.lt design